Міжнародний круглий стіл та тему «Імплементація норм міжнародного гуманітарного права та Римського Статуту Міжнародного кримінального суду до національного законодавства України»

13 липня 2016

13 липня 2016 року у приміщенні Верховної Ради України пройшов міжнародний круглий стіл на тему «Імплементація норм міжнародного гуманітарного права та Римського Статуту Міжнародного кримінального суду до національного законодавства України».

В Україні вже більш як два роки триває війна на сході, проте українське законодавство досі не приймає всі виклики пов’язані з воєнними діями.

Зокрема, Розділ 20 Кримінального Кодексу України “Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку” не повністю відповідає міжнародному гуманітарному праву, зокрема, Римському статуту. У чинному Кримінальному Кодексі України не передбачена відповідальність за злочини проти людяності, а його положення щодо агресії, воєнних злочинів та геноциду не в повній мірі відповідають вимогам сучасного міжнародного кримінального права.

Прогалини чинного кримінального законодавства не дають ефективно розслідувати злочини проти учасників Євромайдану (2013-2014 роки), а також — події у Криму та на Донбасі (2014-2016 роки).

У зв’язку з цим, Центр Громадянських Свобод, що координує платформу «Правозахисний Порядок Денний»ініціював підготовку законопроекту «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо забезпечення його гармонізації з положеннями Римського статуту Міжнародного кримінального суду». З текстом законопроекту, що був презентований на круглому столі Ви можете ознайомитись за посиланням: http://goo.gl/o5jhs9

Круглий стіл був проведений за участі членів парламенту, українських та міжнародних експертів, представників державних органів, посольств та представництв міжнародних міжурядових організацій, а також представників громадянського суспільства для того щоб:
- оцінити перешкоди в чинному законодавстві України, що не дозволять притягнути до відповідальності осіб за скоєння найтяжчих міжнародних злочинів. Зокрема, у зв'язку з тим, що Кримінальний кодекс України не містить відповідальності за злочини проти людяності, а положення про злочин агресії, воєнні злочини та злочин геноциду не сповна відображають вимоги сучасного міжнародного гуманітарного права.
- презентувати проект закону, що нівелює ці недоліки.

Захід пройшов за підтримки Верховної Ради України та Міністерства юстиції України.

 Антон Кориневичюрисконсульт міжнародної групи GRC, к.ю.н.

Оксана Сироїд, заступник Голови Верховної Ради України

 Антон Геращенко, народнийй депутат України

David Donat Cattin, професор, генеральний секретарлюдини міжнародної організації "Парламентарії за Глобальні Дії" (Parliamentarians for Global Action)та BarbaraLochbihler, член Європейського парламенту (Німеччина), співзасновниця Програми щодо міжнародного права та прав людини міжнародної організації "Парламентарії за Глобальні Дії" (Parliamentarians for Global Action)

Залиште свій коментар