Семінар для журналістів: "Чи судитимуть українських військових в Гаазі?"

01 червня 2016

Нещодавно під час засідання 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН українська делегація заявила, що ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) та покарання винних за воєнні злочини на Донбасі є пріоритетом для України. Публічно українська влада висловлює прагнення до міжнародного правосуддя, але своїми діями подає  протилежні сигнали. Зокрема, відтерміновує ратифікацію Римського статуту ще на 3 роки в проекті змін до Конституції в частині правосуддя. В Адміністрації Президента стосовно цієї норми зазначили, що визнання юрисдикції МКС нестиме для України певні ризики "з точки зору українських військових".

Чи це дійсно так? Які насправді ризики несе Україна в разі ратифікації Римського статуту? Які наслідки несе вже визнана Україною юрисдикція МКС? Хто може опинитись на лаві підсудних в Гаазі?

Ці та інші питання були розкриті під час семінару для журналістів, що відбувся у форматі  вільної дискусії з сесією запитань та відповідей.

Вів розмову Микола Гнатовський - доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченка, голова Європейського комітету із запобігання тортур та негуманного або принизливого ставлення.

Модерувала захід тележурналістка Тетяна Даниленко

Основні тези семінару Ви можете знайти у статті за посиланням: http://humanrightsagenda.org.ua/analytics/item/456-chy-sudytymut-rosiiu-za-zlochyny-v-donbasi-rozpovidaie-iuryst-z-mizhnarodnoho-prava

Залиште свій коментар