Чого хочемо

В Україні існує запит на швидке проведення реформ, які пов’язані із забезпеченням прав та свобод людини, - судової, правоохоронної, реформи пенітенціарної системи тощо. Про важливість проведення корінних змін в суспільстві говорять всі: від представників громадськості до очільників держави. Водночас швидкість проведення і ефективність цих реформ є низькою.

Негативний вплив на проведення реформ мала окупація Криму та гібридна війна на сході Україні, яку розпочала РФ. Триваючий збройний конфлікт відтіснив забезпечення прав та свобод людини на другий план. Крім того, це стало приводом для прийняття цілого ряду законопроектів, що порушують Конституцію України та міжнародні стандарти прав людини під приводом “боротьби із сепаратизмом”.

Законодавство слід адаптувати під умови реального життя для ефективного захисту від агресора, що неминуче тягне за собою обмеження прав та свобод людини. Водночас такі обмеження мають бути пропорційними, та, щонайменше, виконувати мету, яка декларується, та не створювати простору для зловживань.